Spor Toto 1. Lig’de son 5 hafta heyecanı

Spor Toto 1. Lig’de son 5 haftaya girilirken, ilk 2 sıradaki MKE Ankaragücü ile Bolluk Sigorta Ümraniyespor Süper Lig için avantajlı durumda bulunuyor.

İlk 2 takımın Süper Lig’e yükseleceği, son 4 ekibin ise ligden düşeceği Spor Toto 1. Lig’de hafta içi oynanan 33. hafta karşılaşmalarında Altınordu‘ya 3-2 yenik olan MKE Ankaragücü liderliğini sürdürürken, Ankara Keçiörengücü’nü 2-1 yenik eden Bolluk Sigorta Ümraniyespor da ikinci sırada yer ediniyor.

Süper Lig için son 5 haftaya avantajlı giren maç fazlasına haiz 63 puanlı MKE Ankaragücü ile 60 puana haiz ikinci Bolluk Sigorta Ümraniyespor’u takip eden 55 puanlı Royal Hastanesi Bandırmaspor, 54 puana haiz İstanbulspor ve 51’er puanlı Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Eyüpspor play-off barajında bulunuyor.

Maç fazlası bulunan 46 puanlı 7. sıradaki Manisa FK, play-off için maçlarını kazanıp, rakiplerinin hata yapmasını bekleyecek.

Düşme hattı

Toplam 4 ekibin veda edeceği 1. Lig’den ilk düşen ekip Balıkesirspor olmuştu. Bursaspor‘un 32 puanla rakiplerine oranla dezavantajlı girmiş olduğu son 5 hafta öncesinde 37’şer puanlı Kocaelispor ile NasaDoge Menemenspor da düşme hattında bulunuyor.

Bu takımların üstünde 38’er puanlı Beypiliç Boluspor ile Ankara Keçiörengücü, 39’ar puanlı Altaş Denizlispor ve Gençlerbirliği yer ediniyor.

Son 7 maçında yenik olmayan ve puanını 41’e yükselten Altınordu maç fazlasıyla bu takımların üstünde bulunuyor.

34. hafta programı

Ligde yarın başlamış olacak 34. haftanın maç programı şöyleki:

Yarın:

16.00 Gençlerbirliği-Royal Hastanesi Bandırmaspor (Eryaman)

20.30 Bursaspor-Altaş Denizlispor (Bitci Timsah Park)

24 Nisan Pazar:

13.30 Beypiliç Boluspor-Bolluk Sigorta Ümraniyespor (Bolu Mustafa Kemal Atatürk)

13.30 Ankara Keçiörengücü-NasaDoge Menemenspor (Aktepe)

16.00 Kocaelispor-Manisa FK (Kocaeli)

20.30 İstanbulspor-Büyükşehir Belediye Erzurumspor (Esenyurt Necmi Kadıoğlu)

20.30 Balıkesirspor-MKE Ankaragücü (Balıkesir Mustafa Kemal Atatürk)

25 Nisan Pazartesi:

14.30 Tuzlaspor- Adanaspor (Eyüp)

20.30 Yılport Samsunspor-Altınordu (Yeni Samsun 19 Mayıs)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.