Spor Toto 1. Lig’in 36. haftası kritik maçlara sahne olacak

Spor Toto 1. Lig’de MKE Ankaragücü ile Bolluk Sigorta Ümraniyespor’un Spor Toto Süper Lig’e çıkmayı garantilemesinin arkasından gözler, play-off ve düşme hattındaki takımların mücadelesine çevrildi.

Play-off mücadelesi veren takımların yanı sıra düşme hattındaki takımlar de umutlarını korumak için yarın 36. hafta mücadelesinde rakiplerinin karşısına çıkacak

Bir ekibin daha play-off sonunda Süper Lig’e yükseleceği ligde, 36. hafta maçları öncesi 57’şer puana haiz İstanbulspor ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor play-off oynamayı garantiledi.

Bu iki takımın haricinde 55 puanlı Royal Hastanesi Bandırmaspor ile 51 puanlı Eyüpspor, son 3 haftaya play-off için avantajlı durumda girdi.

Eyüpspor’un 4 puan gerisindeki Yılport Samsunspor‘un yanı sıra 46 puanda olan Tuzlaspor ile maç fazlası ile aynı puana haiz Manisa FK, kalan karşılaşmalarını kazanıp rakiplerinin hata yapmasını bekleyecek. Yarın Eyüpspor’u konuk edecek Tuzlaspor, rakibine yenik olduğu takdirde play-off umutlarını yitirecek.

Düşme hattında tehlikeli sonuç karşılaşmalar

Balıkesirspor‘un ligden düşmesinin kesinleştiği ve 3 takımın daha veda edeceği ligde 38’er puanlı NasaDoge Menemenspor ve Bursaspor ile 40 puana haiz Kocaelispor düşme hattında bulunuyor.

Ligde 41’er puanlı Beypiliç Boluspor ile Altınordu, 42’şer puana haiz Altaş Denizlispor ile Gençlerbirliği tehlikeli bölgenin derhal üstünde içeriyor.

Düşme hattını ilgilendiren mühim müsabakalarda Altaş Denizlispor, NasaDoge Menemenspor’u ve Kocaelispor da Altınordu’yu konuk edecek.

36. hafta programı

MKE Ankaragücü’nün maç yapmadan geçeceği ligde yarın saat 16.00’da başlamış olacak müsabakaların programı şu şekilde:

Beypiliç Boluspor-Yılport Samsunspor (Bolu Mustafa Kemal Atatürk)

Altaş Denizlispor-NasaDoge Menemenspor (Denizli Mustafa Kemal Atatürk)

Balıkesirspor-Royal Hastanesi Bandırmaspor (Balıkesir Mustafa Kemal Atatürk)

Tuzlaspor-Eyüpspor (Mustafa Kemal Atatürk Olimpiyat)

Kocaelispor-Altınordu (Kocaeli)

Ankara Keçiörengücü-Manisa FK (Aktepe)

İstanbulspor- Adanaspor (Esenyurt Necmi Kadıoğlu)

Gençlerbirliği-Büyükşehir Belediye Erzurumspor (Eryaman)

Bursaspor-Bolluk Sigorta Ümraniyespor (Bitci Timsah Park)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.